top of page

Nasz kandydat na Prezesa Zarządu SM "NOWOCZESNA"

Krzysztof Żychski

biznesowe-0534_small_portrait.jpg

Nazywam się Krzysztof  Żychski, urodziłem się w 1977 roku w Raciborzu. Mam obecnie 45 lat, mieszkam od urodzenia w Raciborzu, żyję w szczęśliwym związku którego owocem jest dwójka dzieci w wieku 6 lat i 11 lat. Ukończyłem szkołę podstawową nr 15 w Raciborzu przy ulicy Juliusza Słowackiego. Po szkole podstawowej kontynuowałem edukację w raciborskim Technikum Mechanicznym na kierunku elektrycznym.  Obroniłem pracę dyplomową i uzyskałem tytułu technika. Maturę zdałem w maju w 1998 roku , ale już w kwietniu 1998 roku rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie produkcji odzieży, gdzie byłem dostawcą dla dużych koncernów handlowych. Działalność gospodarczą prowadziłem przez 20 lat zatrudniając około 30 pracowników. Następnie podjąłem studia licencjackie w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Po obronie pracy licencjackiej kontynuowałem studia na Politechnice Opolskiej na specjalizacji zarządzanie. W marcu 2019 roku podjąłem się wyzwania i objąłem stanowisko Naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Racibórz. Budżet jakim zarządzam to około 80 mln złotych, natomiast w oświacie którą kieruję zatrudnionych

jest niespełna 1000 osób. Zrealizowałem dla raciborskiej oświaty wiele nowych inwestycji, na które pozyskałem ponad 10 mln złotych dotacji. Szczególną satysfakcję mam z pozyskania 3,3 mln złotych na budowę nowego żłobka na Ostrogu, w którym znajduje się 110 nowoczesnych i komfortowych miejsc dla najmłodszych dzieci. Oprócz żłobka pozyskane przeze mnie dotacje pozwoliły zrealizować:

- doposażenie wszystkich szkolnych świetlic w urządzenia multimedialne

- wdrożenie jednolitego systemu rozliczania dochodów w przedszkolach

- inwestycja w nowe urządzenia przedszkolnych placów zabaw

- remont generalny przedszkola  nr 15

- utworzenie nowej jednostki  - SOWA „ małe centrum Kopernik”

- rowerowa stolica polski, Racibórz Kocha Rower, Targ staroci

- pozyskanie sprzętu komputerowego dla dzieci do zdalnej nauki

- nawiązanie współpracy z WORD Katowice, Jastrzębski Węgiel, Raków Częstochowa

Moje zainteresowania to ekonomia, finanse, motoryzacja i zadania logiczne. Posiadam bogate doświadczenie w zarządzaniu w sferze przedsiębiorstw, jak i w sferze samorządu. Mam konkretną wizję zmian i polepszenia zarządzania w Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Obecnie kończę ekonomiczne studia MBA Master of Business Administration na Politechnice Śląskiej. W mojej pracy kieruję się ideą aby w naszym mieście, w Raciborzu, panowały jak najbardziej komfortowe warunki do życia wszystkich mieszkańców.

Jeżeli zaakceptują Państwo moją kandydaturę do Rady Nadzorczej i na Prezesa Zarządu, zobowiązuję się całą swoją wiedzę, energię i doświadczenie wykorzystać dla dobra wszystkich Członków spółdzielni.

155075970239-15507597023900.jpg

Szanowni Państwo! Pan Krzysztof Żychski ma moją pełną rekomendację jako kandydat na prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna”. Z czystym sumieniem polecam Pana Krzysztofa Żychskiego jako osobę z dużym doświadczeniem w prowadzeniu przedsięwzięć biznesowych, bardzo rzetelną i szybką w skutecznym działaniu. Wszystkie, powierzone przeze mnie Panu Krzysztofowi Żychskiemu zadania, były i są wzorowo realizowane, a współpraca z Nim to prawdziwa przyjemność. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

bottom of page